^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

Projekt dofinansowany ze środków PFRON.

1 8714

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Polecamy


gwiazdka1.jpg

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Królowej Jadwigi 11. lok. 23.

Newsletter

Imię:
Email:

Kontakt

Logo Artbale

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki

Adres:

ul. Królowej Jadwigi, nr 11, lok. 23

05-120 Legionowo Legionowo
Tel.: 608 403 473

22 774 99 04


www.artbale.pl

balet@balet.com.pl

 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacając na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

Spotkania z Terpsychorą

Realizacja zajęć projektu

 

 Data

 Miejscowość   i  szkoła

 Prowadzący zajęcia

Początek zajęć

 14 listopada

 (wtorek)

 Działoszyn

 Specjalny  Ośrodek Szkolno -Wychowawczy,

 ul. Grota Roweckiego 2

Anna Mendak Czekaj

Bożena W. Jakubczak

 

12.00

 15 listopada

 (środa)

 Bochnia

 Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy,

 ul. L. Stasiaka 1A

Anna Mendak Czekaj

Bożena W. Jakubczak

 

12.00

 18 listopada

 (sobota)

 Ostrołęka

 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

 im. Ks. Jana Twardowskiego, ul. Traugutta 9

Anna Mendak Czekaj

Bożena W. Jakubczak

 

8.00

 19 listopada

 (niedziela)

 Ostrołęka

 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

 im. Ks. Jana Twardowskiego, ul. Traugutta 9

Anna Mendak Czekaj

Bożena W. Jakubczak

 

8.00

 21 listopada

 (wtorek)

 Łajski

 Szkoła Podstawowa im. S. Moniuszki,

 ul. Kościelna 63

Magdalena Bodis

Bożena W. Jakubczak

 

12.00

 22 listopada

 (środa)

 Damnica

 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

 im. Marynarza Polskiego, ul. Korczaka 1

Magdalena Bodis

Bożena W. Jakubczak

 

8.00

 25 listopada

 (sobota)

 Poznań

 Zespół Szkół Specjalnych  nr 103,

 ul. Rycerska 43

Anna Mendak Czekaj

Bożena W. Jakubczak

 

8.00

 26 listopada

 (niedziela)

 Poznań
 Zespół Szkół Specjalnych  nr 102, im. Jana Pawła II,

 ul. Przełajowa 6

Anna Mendak Czekaj

Bożena W. Jakubczak

 

8.00

  9 grudnia

 (sobota)

 Warszawa

 Zespół Szkół Specjalnych nr 102,

 ul. Przedwiośnie 1

Ewa Budny-Orłowska

Bożena W. Jakubczak

 

10.00

 16 grudnia

 (sobota)

 Siedlce

 Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami  Integracyjnymi,

 ul. Sienkiewicza 49

Magdalena Bodis

Bożena W. Jakubczak

 

8.00

Prowadzenie zajęć - Anna Mendak Czekaj

DSCF2694Seminarium warsztatowo-choreograficzne z tańców hiszpańskich / flamenco, prowadzenie Anna Mendak-Czekaj

 

Tancerka flamenco, psycholog. Pod skrzydłami Grażyny Adamczyk zaczęła też koncertować wraz z zespołami „Ritmo Flamenco” oraz „Manos y Tacones”. Przez ostatnie 20 lat pracy uczestniczyła w licznych kursach prowadzonych w Polsce i w Hiszpanii. Przez ponad 10 lat czołowa tancerka polskich grup „Danza del Fuego” i „Rumbero Flamenco”. Współpracowała także z „Tortillas de Patatas”, „Sueńo Andaluz”, „Viva Flamenco!”. Od kilkunastu lat pracuje scenicznie jako „Samira” – ma na koncie niezliczoną ilość występów. Jest jedną z najbardziej znanych i cenionych tancerek oraz instruktorek flamenco w Polsce. Prowadzi kursy i warsztaty w wielu najlepszych szkołach tańca na terenie całej Polski oraz w trakcie znamienitych festiwali tańca.

Obecnie oprócz działalności scenicznej prowadzi kursy tańca orientalnego i flamenco we Wrocławiu oraz warsztaty w całej Polsce.

Jest również psychologiem – obroniła pracę magisterską pt.: „Wpływ tańca na poczucie jakości życia”. Jej artykuły dotyczące dobroczynnego wpływu tańca na ciało i duszę ukazały się na łamach czasopism psychologicznych „Sens” i „Charaktery”.

Prowadzenie zajęć - Magdalena Bodis

Magda BodisSeminarium warsztatowo-choreograficzne z improwizacji i tańców polskich poprowadzi Magdalena Bodis, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Była tancerka zespołu baletowego Teatru Wielkiego- Opery Narodowej w Warszawie. Studiowała dziennikarstwo i psychologię. Od wielu lat zawodowo związana jest ze środowiskiem osób zmagających się z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym i problemami psychiatrycznymi głównie poprzez Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii, wiodącym ośrodkiem rehabilitacji i leczenia psychiatrycznego dzieci. Prowadzi zajęcia z tańca z elementami umuzykalnienia, plastyki i teatru dla dzieci z ograniczeniami ruchowymi i intelektualnymi.

Prowadzenie zajęć - Ewa Budny-Orłowska

budny 002Seminarium warsztatowo-choreograficzne z improwizacji i tańców polskich poprowadzi Ewa Budny-Orłowska, tancerka, pedagog, choreograf. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. R. Turczynowicza w Warszawie, gdzie już jako uczennica występowała na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w spektaklach: „Dziadek do Orzechów”, „Śpiąca Królewna”, „Trzej Muszkieterowie” czy w spektaklu dla dzieci „Pan Marimba” (ponad 100 przedstawień!). Kończąc szkołę z wyróżnieniem zdecydowała się na rozpoczęcie pracy w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego, gdzie wkrótce została solistką baletu. Z zespołem koncertuje w kraju i za granicą (m.in. w Niemczech, Chorwacji, Danii, Holandii, na Ukrainie czy Litwie).

Jest obecnie solistką Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Tancerz i pedagog baletu Ewa Budny-Orłowska brała udział w wielu spektaklach w Operetce Warszawskiej, w tym „Wesoła Wdówka”, „Księżniczka Czardasza”, w Operze Narodowej - „Turandot”, a także na Festiwalu Singera. Brała też udział jako tancerka w spektaklu Teatru Roma, „Upiór w Operze”.

Prowadzenie zajęć - Bożena W. Jakubczak

BJ3Seminarium warsztatowo-choreograficzne z tańców w kręgu - prowadzenie: Bożena W. Jakubczak

 

Pedagog specjalny, animator kultury. Absolwentka Wydziału Rewalidacji Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, obroniona praca doktorska z zakresu kształtowania postaw pod kierunkiem naukowym prof. dr hab. Aleksandra Hulka.

Wieloletni pracownik oświaty i projektów realizowanych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jest autorką wielu prac naukowo-badawczych i programów szkoleniowych oraz unikalnych metod pracy z osobami niepełnosprawnymi. Posiada uprawnienia menadżera i instruktora tańców w kręgu. Od 1992 roku zajmuje się organizacją kursów i szkoleń doskonalenia zawodowego. W ciągu ostatnich lat realizowała dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych własne projekty poświęcone dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej.

Jest również autorką wielu wydarzeń kulturalnych i integracyjnych. Współtworzyła i współorganizowała dwanaście edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Lądeckie Lato Baletowe w Lądku Zdroju, była autorką projektów takich jak Europejska Era Tańca, Warszawski Wieczór Choreograficzny, czy Szalone Dni Tańca. Prowadziła w wielu projektach zajęcia z tańców w kręgu z osobami niepełnosprawnymi oraz z seniorami.

Ruszył projekt "Spotkania z terpsychorą"

ARTBALE Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki zaprasza szkoły, instytucje, szkoły specjalne albo szkoły / zespoły / ośrodki / placówki specjalne lub szkoły / zespoły szkół / ośrodki / placówki z oddziałami integracyjnymi, organizacje i stowarzyszenia do składania aplikacji, zgodnie z załączonym regulaminem projektu, na bezpłatny udział w projekcie dr Bożeny W. Jakubczak pn. „Spotkania z Terpsychorą”, obejmującym seminaria warsztatowe taneczno-choreograficzne zwiększające kompetencje i umiejętności otoczenia osób niepełnosprawnych, w tym kadry pedagogicznej, opiekunów, członków rodzin osób niepełnosprawnych, wolontariuszy bezpośrednio zaangażowanych w proces rehabilitacji zawodowej lub społecznej osób niepełnosprawnych, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących procesu integracji osób niepełnosprawnych w najbliższym środowisku i społeczności lokalnej, zwiększenia ich aktywności życiowej i zaradności osobistej oraz niezależności ekonomicznej, podnoszenia umiejętności pracy z osobami niepełnosprawnymi, w tym sprawowania nad nimi opieki i udzielania pomocy w procesie ich rehabilitacji. Seminaria warsztatowe będą realizowane na miejscu u Państwa. Projekt jest dofinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz ARTBALE Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki z Legionowa.

Dokumenty zgłoszeniowe:

Karta zgłoszenia dla szkoły

Karta zgłoszenia uczestnika

1. Oświadczenie uczestnika

2. Oświadczenie uczestnika

Regulamin

 

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale