^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
+48 608 403 473
balet@balet.com.pl

Dane kontaktowe

Artbale Stowarzyszenie
Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki 

Adres:

ul. Hetmańska 10, lok. 13

05-120 Legionowo
Tel.: 608 403 473

balet@balet.com.pl 

Prosimy o wsparcie naszej działalności darowizną wpłacaną na konto:

Bank PEKAO S.A. 78 1240 5918 1111 0000 4907 5089

Wolontariat

Zapraszamy wolontariuszy do współpracy z nami. Gwarantujemy zdobycie doświadczenia które pomoże Wam w życiu zawodowym.

Podziękowanie

ARTBALE Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowania firmie Wynajem Busów Transport z Legionowa mieszczącej się przy ul. gen. Roi, za bezinteresowne wsparcie i pomoc przy przeniesieniu naszego biura pod nowy adres, ul. Jana III Sobieskiego 6d.

Newsletter

Imię:
Email:

Aktualności

Zaproszenie na wernisaż wystawy malarstwa

ImageZaproszenie na wernisaż wystawy malarstwa 24 września 2013 o godz. 18.00 do Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury w Warszawie, ul. Belwederska 25

Wystawa zorganizowana przez Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie rozpoczyna współpracę pomiędzy: Związkiem Rosyjskich Artystów Plastyków Obwodu Moskiewskiego i Okręgiem Warszawskim Związku Polskich Artystów Plastyków.

Wystawa czynna: od 25 września do 2 października 2013.

Ze strony polskiej w wystawie biorą udział: Wanda Badowska-Twarowska, Aleksander Chochłow, Alina Dorada-Krawczyk, Edyta Dzierż, Jacek Maślankiewicz.

Zaproszenie od prezydenta

Miło jest nam poinformować, iż na zaproszenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Bronisława Komorowskiego pan Wiesław Jakubczak będzie miał zaszczyt reprezentować ARTBALE Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki podczas konferencji pt. "Europa: projekt rządów czy obywateli?" w dniu 6 czerwca 2013 roku.



Zaproszenie od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Miło jest nam poinformować, iż na zaproszenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Bronisława Komorowskiego z Małżonką pan Wiesław Jakubczak będzie miał zaszczyt reprezentować ARTBALE Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki na uroczystym spotkaniu w Pałacu Prezydenckim z okazji Święta Wolności w dniu 4 czerwca 2012 roku.

 

Terpsychora do szkół - druga edycja

Szanowni Państwo,
Artbale Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki realizuje projekt dr Bożeny W. Jakubczak pn. „Terpsychora do szkół – druga edycja” współfinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i nasze Stowarzyszenie ARTBALE.

Projekt skierowany jest do nauczycieli – pedagogów specjalnych, wychowawców przedszkoli integracyjnych, osób pracujących w placówkach kształcenia specjalnego, studentów pedagogiki specjalnej oraz metodycy pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Celem projektu jest zdobycie przez uczestników wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu wybranych metod i technik sztuki tańca podczas praktycznych seminariów warsztatowych, wykładów, spotkań oraz prób własnych i prezentacji artystycznych. Zdobyta wiedza i praktyczne umiejętności w zakresie sztuki tańca będą użyteczne w pracy z podopiecznymi, w procesie dydaktycznym prowadzącym do podniesienia poziomu aktywności społecznej wychowanków.

Karta zgłoszeniowa – „Terpsychora do szkół – druga edycja”
Regulamin-umowa
Oświadczenie o danych osobowych

Czytaj całość

La Compagnie Accrorap w Teatrze Wielkim

Emocjonujący dialog między hip hopem a muzyką Góreckiego. Spektakl „Symfonia pieśni żałosnych powstał w roku 2010 w oparciu o utwór Henryka Mikołaja Góreckiego. Jest to dzieło, które fascynowało Attou od momentu ujego odkrycia – gdy skończył 20 lat. Choreograf posłużył się wykonaniem London Sinfoniette pod batutą Davida Zimmana z udziałem sopranistki Dawn Upshaw. Kader Attou po raz pierwszy tak silnie oparł swoją pracę na dziele muzycznym – eksplorował niuanse muzyczne, pozwolił ponieść się sile melodyki; W swoich pracach nie szuka jednolitości ciał w ruchu, lecz wykorzystuje wyjątkowość każdego tancerza, uznaje jego pokrewieństwo ze społeczeństwem, z którego czerpie energię i gesty.
Symfonia Pieśni Żałosnych

Czytaj więcej: La Compagnie Accrorap w Teatrze Wielkim

Terpsychora do Szkół

Szanowni Państwo,

 
Artbale Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki realizuje projekt dr Bożeny W. Jakubczak pn. „Terpsychora do Szkół” współfinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i nasze Stowarzyszenie ARTBALE.

Projekt skierowany jest do nauczycieli pracujących z osobami niepełnosprawnymi, w tym do pedagogów szkół specjalnych i klas integracyjnych. Celem projektu jest zdobycie przez uczestników wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu wybranych metod i technik sztuki tańca podczas praktycznych warsztatów, spotkań i prób własnych prezentacji. Zdobyta wiedza i praktyczne umiejętności w zakresie sztuki tańca będą użyteczne w pracy z podopiecznymi, w procesie dydaktycznym prowadzącym do podniesienia poziomu aktywności społecznej i fizycznej wychowanków.

Zainteresowane udziałem (nieodpłatnym) w projekcie osoby, prosimy o przesyłanie pocztą, mailem lub faxem wypełniony i czytelnie podpisany formularz zgłoszeniowy na adres: ARTBALE Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki, 05-120 Legionowo, ul. Piłsudskiego 3 lok 13; e-mail: balet@balet.com.pl, fax: 22-774 99 04.

Czytaj więcej: Terpsychora do Szkół

Zaproszenie od schloss broellin e.V.

Stowarzyszenie schloss broellin e.V. oferuje dla zawodowych grup artystycznych zarówno z Niemiec jak i spoza kraju w okresie od kwietnia do listopada 2012 roku pobyt rezydencyjny maksymalnie na 3 tygodnie dla przygotowania projektów tanecznych, teatralnych oraz performance. W czasie pobytu organizator zapewni odpowiednie pomieszczenia do pracy, zakwaterowanie i wyżywienie.
 
Termin nadsyłania podań upływa z dniem 15 lipca 2011 roku.

Wanda Badowska-Twarowska

Wanda Badowska-Twarowska
 
Wanda Badowska-Twarowska Anna KareninaW 1977 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie.
Członek Związku Polskich Artystów Plastyków , Stowarzyszenia „Artbale", Międzynarodowego Stowarzyszenia Malarzy i Rzeźbiarzy Tańca (l'Association des Peintres et Sculpteurs de la Danse Européens) z siedzibą w Paryżu, inicjator i współzałożyciel Koła Miłośników Tańca i Baletu przy OW ZPAP, członek Stowarzyszenia Składnica Sztuki, członek Międzynarodowego ruchu ArtGrupy INTERFERENCE.
Uprawia malarstwo, rysunek i grafikę komputerową
Prace w zbiorach instytucji i prywatnych w Anglii, Australii, Francji, Niemczech, Szwajcarii,
Szwecji, USA, Włoszech i w PolsceWanda Badowska-Twarowska I przejdą deszcze
 
Miała 40 wystaw indywidualnych i ponad 60 zbiorowych w kraju i za granicą. Obrazy o tematyce tanecznej prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych min.
2009 - Paryż – XV Biennale l'Association des Peintres et Sculpteurs de la Danse Européens
2009 – Łódź - podczas Międzynarodowego Festiwalu Flamenco
2008 – Warszawa – DAP, Galeria Lufcik, "Taniec i ruch"
2008 - Moskwa - Galeria Gostinnyj Dwor
2008 – Moskwa - Centrum Śpiewu Operowego Galiny Wiszniewskiej
2006 – Lerida, Hiszpania, – XIV Biennale l'Association des Peintres et Sculpteurs de la Danse Européens
2005 – Ostrowiec Świętokrzyski, Galeria BWA
2002, 2003, 2005, 2008 – Bytom, Opera Śląska
2002, 2003, 2004 - Lądek Zdrój - podczas Festiwalu Lądeckie Lato Baletowe
 
Maria Teresa Krawczyk we wstępie do katalogu wystawy malarstwa WANDY BADOWSKIEJ-TWAROWSKIEJ w 2005 r. napisała:
Sądzę, że jedną z podstawowych cech charakteryzujących twórczość Wandy jest obecność wątków zrodzonych z jej osobistych przeżyć, doznań, przemyśleń. (…) Wybrane (nigdy przypadkowe!) fragmenty rzeczywistości - przedmioty, krajobrazy, twarze bliskich -traktuje, jako materiał wyjściowy, służący po przetworzeniu, do budowania własnej, plastycznej wizji świata. (…)
Ta uwaga w szczególny sposób dotyczy prac zrodzonych z autentycznego zauroczenia sztuką baletową. (…)
Obejrzała dziesiątki spektakli w teatrach i na kasetach video. Ulubione balety oglądała wielokrotnie, aby przekonać się, jakie nowe wartości zdoła wydobyć z dobrze znanego dzieła, kolejna twórcza interpretacja. (…) Od dawna zapisywała swoje wrażenia w formie szkiców i rysunkowych notatek noszących ślad przeżytych wzruszeń. (…) Wanda świetnie rozumie ruch. Twierdzi, że w każdej chwili może przywołać z pamięci poszczególne jego fazy. Daje temu wyraz w swej twórczości. Ukazuje sylwetki tańczących w najpiękniejszym momencie niedokończonego ruchu. (…) Dla podkreślenia dynamiki tańca, powiela wizerunek postaci, ukazuje artystów w momencie wtargnięcia wspaniałym skokiem w kadr kompozycji.”
 
Zauroczona bajkowością baletów Henryka Konwińskiego malowała głównie baleriny i pierroty. Zafascynowanie niezwykle ekspresyjnymi dziełami Borisa Ejfmana i przepięknymi kompozycjami baletowymi Krzysztofa Pastora pozwoliło jej stworzyć własną wizję oglądanych baletów w postaci obrazów współtworzących obecną wystawę.

Zaproszenie na otwarcie wystawy malarstwa

ZPAPGaleria Domu Artysty Plastyka
Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa.



Alina Dorada-Krawczyk, Wanda Badowska-Twarowska
Interference
Plakat Interference
W piątek 3 czerwca 2011 r. o godz. 19:30 w Domu Artysty Plastyka przy ul. Mazowieckiej 19a w Warszawie. W programie: inscenizacja: Filip Jedruch (choreografia), Magdalena Żmuda tancerze Baletu Dworskiego Cracovia Danza.

Wystawa będzie czynna codziennie od 3 do 17 czerwca 2011, w godz. 11:00 do 18:00.
Zaproszenie



Więcej o:

Wanda Badowska-Twarowska
Alina Dorada-Krawczyk

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

© Artbale